W wolnym czasie – RELAKS!

05 sie

A może nauka czegoś nowego w ramach spędzania wolnego czasu?

05.08.15

Raz w tygodniu możemy nauczyć się przyrządzać nową potrawę, innym razem obejrzeć ciekawy naukowy program telewizyjny jak jakąś rzecz wykonać w domu samemu i po prostu to zrobić. Rozwiązań jest wiele, żeby się nie nudzić, a przy tym realizować nowe cele. Warto poszukać inspiracji w internecie, stworzyć listę miejsc, które chcemy zwiedzić, rzeczy, które samemu możemy stworzyć, nowe dania, nowe, proste meble, rozwiązania jak przykładowo zaoszczędzić miejsce w domu.
Gdzie szukać inspiracji? Najprostszym sposobem jest przeszukanie blogów i stron tematycznych, w zależności od tego, co tak naprawdę nas interesuje. Zajrzyjmy do kiosku z gazetami w drodze do domu po żmudnej pracy, na pewno znajdziemy tam grono interesujących pozycji. Być może ktoś z naszego otoczenia jest samoukiem pasjonatem?
Rozrywki możemy dostarczać sobie nawet w czasie krótkich przerw w pracy – zamiast iść na papierosa, czy przeglądać telefon, możemy w głowie ułożyć plan, co nowego możemy się dzisiaj nauczyć, a po pracy to realizować. Wiele przyjemności można łączyć wraz z domownikami – kreatywne sprzątanie, rzucanie się pianą, wspólne pieczenie ciasta, prace w ogrodzie.
Taka kreatywna rozrywka uczy nas organizowania, planowania wolnego czasu, a przy tym umysł lepiej pracuje i nie jest zbytnio obciążony stresem. Dodatkowo nabieramy energii, zwiększa się nasza samoocena, a po pewnym czasie na pewno poczujemy, że robimy w życiu to, co chcemy i to, co najlepiej potrafimy robić.