W wolnym czasie – RELAKS!

05 sie

Jazda na rolkach znów zyskuje fanów

05.08.15

Jazda na rolkach po wielkiej przerwie znowu zyskuje swoich fanów, staje się coraz bardziej modna, szczególnie wśród starszych osób. Niestety miejsc specjalnie wyznaczonych lub dostosowanych do jeżdżenia, skrętów i ćwiczeń jest ciągle mało, choć niemal w każdym mieście władze budują ośrodki sportu i rekreacji, tzw. Orliki.
Ceny rolek, łyżworolek i wrotek kształtują się różnie, nowe zazwyczaj minimalnie kosztują dwieście złotych. Każdy dodatek do nich, rodzaj tworzywa kół, czy wypełnienia środka oczywiście wymaga dodatkowego nakładu finansowego. Warto wybrać się do sklepu, który się tym specjalizuje i dostosować odpowiednie rolki dla siebie.
Wraz z powracającą modą na tego typu rozrywki ludzie tworzą zrzeszenia rolkowiczy, w szczególności tworzą się grupy na facebooku dla pasjonatów rolek, a przy tym turnieje, wyścigi, zawody z przeszkodami, slalomem, czy po prostu zwykłe spotkania, chęć pokazania się innym, niejeżdżącym.
Alternatywą do jazdy na rolkach są łyżwy – oczywiście tylko w sezonie zimowym na lodowisku, lub woskowisku (tworzywo podobne do lodu, ale nie wymaga tak niskiej temperatury). Łyżwiarstwo może stać się świetną pasją, a w przyszłości także karierą dla dzieci. Można uprawiać jazdę figurową, a nawet hokej. Coraz więcej szkół zamiast tradycyjnego biegania na wychowaniu fizycznym proponuje młodzieży wyjazdy na obozy i lodowiska.
Oczywiście ten sposób na spędzanie wolnego czasu jest dobry zarówno dla starszych i młodszych użytkowników, pod warunkiem, że będą oni posiadali zabezpieczenie w formie kasku i ochraniaczy, a nawierzchnia będzie równomiernie gładka.