W wolnym czasie – RELAKS!

05 sie

Wyprowadzanie psa

05.08.15

Zwierzęta są cudownymi przyjaciółmi, a już psy stanowią najlepszy na to dowód. Część osób musi z rozsądku zapomnieć o spełnieniu tego marzenia, bo alergia, bo mieszkanie za małe, bo brak czasu. Część w końcu przyprowadza odratowanego psiaka ze schroniska lub znajduje swój ideał w hodowli.

No dobrze. Pojawia się w domu pies, dostaje swoje posłanie, miskę i smycz i przychodzi pora na pierwszy spacer. Tylko gdzie na ten spacer pójść? W wielu miastach nie funkcjonują wybiegi dla psów. Powinny być to ogrodzone skwery, na terenie których znajdują się specjalne śmietniki na psie nieczystości. Niestety, tych wybiegów brakuje. Dobrze, jeśli właściciel ze swoim pupilem mieszka blisko parku. To przyjemne miejsce dla czworonoga, w którym może on spokojnie załatwić swoje sprawy. Gorzej gdy parku brak lub jest daleko, a spacerek odbywa się ulicami miasta. Na szczęście rośnie świadomość wśród właścicieli, którzy coraz częściej zaopatrują się w woreczki na odchody i nie zostawiają na chodnikach wątpliwych ozdób. Miło jest widzieć osobę, która sprząta po swoim psie. Oby jak najwięcej takich.

Natomiast w najgorszym przypadku właściciel wypuszcza psa w samopas, by ten bez smyczy wyszalał się, poszedł dokąd chce, a później wrócił do domu. Pies, oczywiście, pójdzie załatwić swoją sprawę na jakiś trawnik, ale nie jest w stanie sam za sobą posprzątać. To na właścicielu ciąży ta odpowiedzialność. To on jest winny gdy miasto przyozdobione jest w kolejną psią niespodziankę. Dlatego pamiętajcie by wyprowadzać psa mądrze, a jeśli ktoś nie potrafi posprzątać za swoim zwierzakiem, to może lepiej aby tego zwierzaka w ogóle nie miał?